Haber

Sivas’ta isale hattı çalışmaları tamamlanarak içme suyu sorunu çözülecek

Sivas’taki Pusat-Özen Barajı’nın suyunu 4 Eylül Barajı’na ulaştıracak isale hattındaki çalışmaların yıl içinde tamamlanarak kent merkezinin içme suyu sorununun tamamen çözülmesi hedefleniyor.

Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Sivas kent merkezinin acil içme suyu sorununu çözmek için başlatılan projede sona geliniyor.

Bu kapsamda Pusat-Özen Barajı’nın suyunu 4 Eylül Barajı’na taşıyacak olan isale hattının B etabında çalışmalar devam ediyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen DSİ Genel Müdürü Mehmet Akif Balta, kesintisiz çalışmaları ile iletim hattının A fazını 2022 yılı sonunda tamamladıklarını belirterek, “Önemli bir aşamayı geride bıraktık. Toplam uzunluğu 36 kilometre olan Sivas’a yılda 8,42 milyon metreküp içme ve kullanma suyu temini 59 kilometre uzunluğundaki projenin B etabında 11,7 kilometre boru döşendi ve bunun yüzde 32’si tamamlandı. ifadeleri kullandı.

Yıl içinde projeyi hayata geçirmeyi planladıklarını vurgulayan Balta, “Proje kapsamında 2 depo ve 1 terfi merkezi yapıldı. Amacımız önümüzdeki yıllarda Sivas halkını kara kara bulandırmamak.” değerlendirmesini yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu